Lazer İşaretleyici

Home / Lazer İşaretleyici

Lazer işaretleyici

Giriş

Yeni teknolojiler hayatın her alanında karşımıza çıktığı gibi insan sağlığı alanında da kendisine yer bulmaktadır.  Bu yeni gelişmelerin günlük hayatlarımız üzerindeki etkilerinden yola çıkarak tasarladığımız lazer işaretleyici aparatımız Floroskopi Cihazı üzerindeki tüpe bağlanarak çalışır.  Ortapedi, Beyin cerrahisi, üroloji gibi temel öneme sahip bölüm ameliyatlarında sıkça kullanılan ithal Floroskopi cihazı çalışma esnasında radyasyon üretir.

Gelişme

Floroskopi cihazı ile görüntüsü elde edilmek istenilen alan deneme yanılmalar ile bulunmaya çalışılır. Her ameliyatta onlarca defa çekilen görüntülerin standart sapması merkezden oldukça fazladır. Çekilen görüntülerin miktarınca radyasyon yayılır.

Sürekli bu radyasyona maruz kalan, sağlık personelleri cerrahi prosedürler sırasında koruyucu olarak kurşun önlük, gözlük ve boğazlık kullanırlar.  bu malzemelerin ağırlığından dolayı ameliyat sırasında personellerin hareket kabiliyetleri kısıtlanır. Uzayan ameliyatlarda katlanan ağırlık rahat çalışmaya engel olur.

Yapılan ölçümlerde hastayı bu radyasyondan koruyan herhangi bir malzeme bulunmamaktadır.

Bu yöntemden çok daha etkili olan ve 12 inch bütün Floroskopi cihazlarına uygun olarak geliştirilen Lazer işaretleyici ile ameliyat esnasında görüntüsü elde edilmek istenen alan tek seferde hedeflenir hedefi bulmanıza yardımcı olarak en hızlı sürede anlık olarak merkeze en yakın noktadan görüntü almayı sağlar. ve floroskopi cihazı ile görüntü elde edilir. Doktor tecrübesi ve teknisyen tecrübelerine gerek duymadan tek seferde sonuç almayı sağlayan cihazımız bu özelliği sayesinde radyasyon miktarını azalttığı gibi sağlık personelini ve hastayı da korumaktadır.

Sonuç

İthal emsallerine göre çok daha ucuz olan bu teknolojik yerli buluş ile;maliyeti ile tek modele uyan binlerce dolarlık cihazların yaptığı işi yapar. Lazer işaretleyici ile alınan anlık sonuçlarda, radyasyon miktarı azalır, Floroskopi çekim sayısı azalır. cihazın daha az kullanımından dolayı ömrü uzar, bakım maliyetleri azalır, Kansere sebep olan zararlı ışınların kullanımı azalır. Ameliyatların sürekliliği düşünüldüğünde, lazer işaretleyici hastane bütçesine ve dolaylı olarak ta ülke ekonomisine fazlaca katkı sağlar.

 

 

Floroskopi Cihazları pahalı cihazlardır. Ölçümler yaparken gereksiz kullanımı ömrünü kısaltır. daha uygun maliyetli küçük ve hassas lazer işaretleyici sayesinde kullanım ömrü uzar. Ve yıllar içinde büyük tasarruflar sağlar. Sağlık kurumunu ekonomik kayıptan kurtarır.